A két vádlott egy társasház udvarán tartott hat pézsmakacsa, valamint egy fél éves keverék kutyát, de miután elköltöztek, azokat több napra a régi házuk udvarán hagyták - közölte a Vas Megyei Főügyészség.
A gondozás, valamint az élelmezés elmulasztása miatt az állatok legyengült állapotba kerültek és pár napon belül elpusztulhattak volna, ha az állatvédők intézkedése nem menti meg őket. A kiérkezők a kölyökkutyát két méter hosszú láncra kötve találták.
(Címlapképünk illusztráció)