Egyre nagyobb a realitása, hogy 25 éven belül ember lép a Marsra

Sík András Mars-kutató a köztévében beszélt arról, hogy mindehhez ugyan mg sok pénzre van szükség, de valószínűleg már él az az ember a Földön, aki elsőként lép majd a Mars felszínére. Hozzátette: az elmúlt években sok olyan eredmény született, amely közelebb vitte az emberiséget egy űrhajósok alkotta Mars-expedícióhoz. Ma ugyanis már nem csak távcsövekkel vizsgálják a Marsot, hanem képesek pl. űrszondákat is odaküldeni, vagy a felszínről anyagmintákat gyűjteni, hogy ott életnyomokat keressenek. Sík András megjegyezte, a Mars a Földhöz leginkább hasonló bolygó, és ha az emberiség kinövi a Földet, vagy valami miatt az elhagyására kényszerül, akkor a legjobb esélye a Marson van a túlélésre.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek