A szentmiséket ezután egy szükségkápolnában tartották. 1997-ben a 90 éves Németh János plébános visszavonult, helyét dr. Horváth Lajos vette át. A Hunyadi úti templom felépülése elsősorban az ő munkájának köszönhető.
1998-ban a városi önkormányzat 4020 négyzetméteres telket ajándékozott az egyházközösségnek. Az alapkő letétele után 2001 májusában kezdődött el az építkezés.
A 300 millió forintos beruházás fő támogatója a Szombathelyi Egyházmegyei Hatóság volt, de kaptak pénzt az Amerikai Püspöki Konferenciától (50 ezer dollárt), a Kirche in Not Segélyszervezettől (20 ezer eurót), és az államtól is (30+10 millió forintot). Emellett meg kell említeni, hogy a hívek perselypénzéből mintegy 5,5 millió forint gyűlt össze.
Bevezetőjében elmondta, 62 éve nem volt ilyen ünnep Szőllősben. Ezután a déli városrész hitéletének történetét mutatta be egészen az új templom létrejöttéig. Beszámolt az építkezésre fordított anyagi forrásokról, majd külön kiemelte az épület esztétikai igényességét, a színes üvegablakokat, a szobrokat, a festményeket és domborműveket, melyek a templom belső tereit díszítik.
Hozzátette, az 500 négyzetméter alapterületű építményben a későbbiekben nemcsak szentmisét fognak tartani, hiszen az altemplomban kialakított helyiségekben közösségi összejöveteleket is lehet rendezni.
Markó Péter, a Vas Megyei Közgyűlés elnöke emlékérmet adott át dr. Horváth Lajos atyának áldozatos munkájának elismeréseként. Szombathely polgármestere, dr. Ipkovich György örömét fejezte ki, hogy a romok helyén egy ékszer született, s egyben sikert is kívánt a közösség hitéletéhez.
A politikusok után László atya is köszönetet mondott mindazoknak, akik imádságukkal, adományukkal és munkájukkal hozzájárultak a templom felépüléséhez, s fel is sorolta név szerint a szobrok, festmények és üvegablakok készítőit, az építkezés kivitelezőit és tervezőit.
Mint mondta, ez az építkezés csapatmunka volt!