A Fidesz kétszer vonult ki csütörtökön a szombathelyi közgyűlésről. Először azért, mert dr. Kaczmarski János megsértette Molnár Miklóst, majd a zárt ülésen, mert a képviselők nem szavazták be a fideszes jelöltet a Területi Integrált Szakképző Központ (TIKSZ) Kht. fel-ügyelőbizottságába állította a közgyűlés utáni sajtótájékoztatón Rettegi Attila, a Fidesz frakcióvezetője.
A Nyugat úgy értesült, hogy a jelölt megnevezésekor és a szavazáskor a Fidesz-frakciónak mindössze két tagja volt az ülésteremben. A többiek csak a napirend lezárása után érkeztek. Az ügyről Rettegi Attilát, a Fidesz frakcióvezetőjét kérdeztük.
Frakciónk valóban kisebb létszámban volt jelen. Heigl és Ágh képviselő ott volt, amikor a jelölést megtettük. A szavazáson sem voltunk jelen mindannyian, de ketten biztosan igen. Ráadásul ekkor már két képviselőnknek, dr. Szabó Gábornak és dr. Gyimesi Józsefnek elfoglaltságuk miatt el kellett menniük a zárt ülésről mondta.
És a többiek?
A zárt ülésen az eredetileg megjelölt időpontban mindenki ott volt. Ám Ipkovich György polgármester hosszabb szünetet kért, mert valakivel tárgyalni akart.
Pár perccel később érkeztünk csak a terembe. A TISZK FEB-jéről szóló döntés a zárt ülés első napirendi pontja volt. Mivel csak néhány személyről kellett dönteni, hamar végeztek. Így frakciónk több tagja a szavazás utáni pillanatokban érkezett az ülésterembe.
Úgy tudom, hogy a bent lévő képviselőjük is habozott, amikor meg kellett jelölniük a FEB-tagot. Ezért kért a polgármester egy másik ellenzéki párttól, az MDF-től jelöltet.
Ágh Péter képviselőtársam egyértelműen megnevezte a jelöltünket. Az előzetes egyeztetés alkalmával a polgármester is biztosított róla engem, hogy lesz egy jelöltünknek helye a FEB-ben. Úgy gondolom, ha teljes létszámban ott vagyunk, akkor is kevesen lettünk volna a jelöltünk elfogadtatásához, mivel a közgyűlésben is kisebbségben vagyunk.
Egymás FEB-jelöltjeit általában udvariasságból meg szokták szavazni a frakciók. Viszont a bent lévő képviselőtársuk egyike a többi párt jelölésénél nemmel voksolt, illetve tartózkodott.
Ágh Péter képviselőtársam azért szavazott így, mert a baloldal felrúgta a megállapodásunkat.