Kamarája egyelőre nem, pinceszínháza viszont várhatóan már jövőre lehet Szombathelynek

Mint ismert, a Kisfaludy utca 1. szám alatti önkormányzati ingatlan nagytermének kamaraszínházzá való alakítására nyújtott be hatvanmilliós minisztériumi pályázatot a város, sikertelenül, ebből ugyanis egyetlen fillér sem lett.

Ám a kulturális akarat tovább élt és él, és elsősorban neves színházi és filmes szakemeberek kezdeményezésére ugyanebben az épületben a pincét alakítják át előadások céljára. Az elképzelés mellé több képviselő tevőlegesen is szeretne odaállni, így pártállástól függetlenül néhányan már felajánlották városfejlesztési célokra fordítható keretük egy részét a felújításra.

A hely szelleme egyébként azt sugallja, hogy az egykor volt Orosz Teázóban csak sikeres pinceszínház lehet, hiszen a kezdeményező művészek közül sokan itt töltötték fél ifjúságukat. Mindemellett a város nem adta fel a kamaraszínpad megvalósításának tervét sem, újabb pályázattal kívánnak próbálkozni, s ha idén nem, talán jövőre vagy azután még lehet belőle valami.

Forrás: www.szombathely.hu

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Közélet