„Az Országos Kórházi Főigazgatóságot (a továbbiakban OKFŐ) a veszélyhelyzet ideje alatt az Operatív Törzs vezetőjeként kijelölt rendészetért felelős miniszter (a továbbiakban: miniszter) irányítja” - olvasható a kormányrendeletben, melyre a hvg.hu hívta fel a figyelmet.
Az Országos Kórházi Főigazgatóságot múlt szerdai hatállyal hozták létre, és többek között munkáltatói jogokat gyakorol az összes dolgozó fölött, valamint ellenőrzi a gazdálkodást. Ezt a szervet akkor Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere alá rendelték.
Ezt változtatta meg a november 25-i rendelet, mely szerint egyértelműen Pintér Sándor belügyminiszter lett a főnöke az összes kórháznak.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!
A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!