Ötödik napja nem tudnak eljutni Mariupolba a Vöröskereszt dolgozói - mondta a szervezet képviselője a Sky News-nak.
Legutoljára sikerült 20 kilométerre megközelíteni a kikötővárost, azonban a folyamatos harcok miatt végül visszafordultak, annyira veszélyes a helyzet Mariupol körül, a várost az oroszok által folyamatosan bombázzák.
A Vöröskereszt munkatársai útközben viszont összegyűjtötték azokat az embereket, akik a városból menekültek. Végül egy kisebb, kb. ezerfős konvojjal érkeztek vissza Zaporizzsjába.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!