A vádirat szerint a vádlottat szír állampolgárságú társa vette rá, hogy a Szerbia felől a zöld határon át Magyarországra érkező személyeket az ausztriai Nickelsdorf környékére szállítsa.
A vádlott éjfélkor, Szeged mellett vette fel érvényes okmányokkal nem rendelkező külföldieket - 30 iraki és 2 szír -, akik között 10 nő és 2 gyermek is volt. A vádlott a migránsokat bezsúfolta ülések nélküli kisteherautóba, majd 7 és fél órán át állva, pihenő, élelem és víz nélkül szállította őket az országon keresztül.
A vádlott mindössze egyszer állt meg annyi időre, amíg egyik utasa, egy nő az öt hónapos gyermekével átült a vádlott szír társa mellé egy autóba. A vádlott miután Ausztriában kirakta utasait, azonnal visszaindult Magyarországra.
A migránsokat és a vádlott szír társát az osztrák rendőrök röviddel ezt követően elfogták.
A járási ügyészség börtönbüntetés kiszabására, valamint a vádlott Győr-Moson-Sopron megye területéről kitiltására tett indítványt.