32 migránst csempészett Ausztriába egy magyar férfi

Most vádat emeltek ellene. Börtönbüntetés és Győr-Moson-Sopron megyéből való kitiltás lehet a vége.

A vádirat szerint a vádlottat szír állampolgárságú társa vette rá, hogy a Szerbia felől a zöld határon át Magyarországra érkező személyeket az ausztriai Nickelsdorf környékére szállítsa.

A vádlott éjfélkor, Szeged mellett vette fel érvényes okmányokkal nem rendelkező külföldieket - 30 iraki és 2 szír -, akik között 10 nő és 2 gyermek is volt. A vádlott a migránsokat bezsúfolta ülések nélküli kisteherautóba, majd 7 és fél órán át állva, pihenő, élelem és víz nélkül szállította őket az országon keresztül.

A vádlott mindössze egyszer állt meg annyi időre, amíg egyik utasa, egy nő az öt hónapos gyermekével átült a vádlott szír társa mellé egy autóba. A vádlott miután Ausztriában kirakta utasait, azonnal visszaindult Magyarországra.

A migránsokat és a vádlott szír társát az osztrák rendőrök röviddel ezt követően elfogták.

A járási ügyészség börtönbüntetés kiszabására, valamint a vádlott Győr-Moson-Sopron megye területéről kitiltására tett indítványt.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Hírek