Ráfizetés a Márton napi liba a vendéglősöknek

A közeledő Márton nap miatt hétfőtől már szinte az összes szombathelyi étterem kínál libafogásokat. A libahús ára azonban az elmúlt években jelentősen megdrágult, egy egész liba kilójáért 1400 forintot, a libacombért pedig akár 2000 forintot is elkérnek a kereskedők. A legtöbbet pedig még mindig a libamájért kell fizetni, egy harmadosztályú máj kilója akár 7200 forintba is kerülhet. Pammer István a Vas megyei vendéglátós klub elnöke azt mondta, a magas árak miatt kevesebb haszonnal, sőt sokszor csak a beszerzésihez hasonló áron tudják eladni a libahúst.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek