Ma ünnepeli várossá válásának 360. évfordulóját a határ menti város. A szabad királyi városi rangot III. Ferdinándtól Vas megyében egyedül Kőszeg kapta meg, még 1648. november 6-án. Megemlékezést a városban ennek tiszteletére mindössze 10 éve tartanak. Ugyancsak centenáriumi ünnepséget rendeznek holnap a gimnáziumban, hisz 100 éves az iskola épülete. A rendezvényen átadják a
Jó tanuló, jó sportoló
díjakat is - tájékoztatott Kirchknopf Györgyné sajtóreferens.