Közel hatvan gyereknél jelentkeztek hasonló gyomor- és bélpanaszok a hét elején a Brenner János Iskolában. A hányással, hasmenéssel, bizonytalan hasi panaszokkal járó megbetegedések miatt az ÁNTSZ kistérségi intézete vizsgálódik.
"Nem egy súlyos lefolyású betegségről van szó, kórházba eddig senki nem került. Eddig két székletből sikerült kimutatni a szalmonella baktériumot. A kiváltó okra -vírus, baktérium, vagy egyébre- a jövő hét elején derülhet fény, a vizsgálatok folyamatban vannak" - tájékoztatta a nyugat.hu-t szombaton délelőtt Kovács Katalin, az ÁNTSZ megyei ügyeletese. Mint mondta a két szalmonellás mintából sem szabad messzemenő következtetést levonni, hiszen akár tünetmentes hordozókról is szó lehet. Az országos sajtó szalmonellajárványt említ Szombathellyel kapcsolatban.