Őrállók az Alpokalján

Öt vasi szervezet, a Megyei Rendőr-főkapitányság, a Polgárőr Szervezetek Szövetsége, az Őrségi Nemzeti Park, a Szombathelyi Erdészeti Zrt. és az Írottkő Naturparkért Egyesület összefogása ezután még szorosabb lesz. A rendőrség ugyanis 3 millió forint pályázati pénzt nyert el, amit a következő fél évben oktatási programra, a partnerszervezetek tagjainak képzésére, valamint eszközbeszerzésre fordítanak. Az együttműködés fő célja a térség természeti értékeinek megőrzése lenne, különösen az itt fellelhető állat és növényfajok megóvása. Márkus Ferenc, az Őrségi Nemzeti Park igazgatója azt mondta, különösen örülnek az együttműködésnek, mert a határ közelsége miatt a nemzeti park értékei különösen fenyegetettek. A szakemberek a projekt sikerességében bízva, az együttműködést a határon túlra is kiterjesztenék. Már el is kezdték építeni a kapcsolatokat a külföldi szervezetekkel.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek