Sulyok Tamás tizenkét ember magyar állampolgárságát vonta vissza

Valótlan adatokkal jutottak állampolgársághoz.

Tizenkét ember magyar állampolgárságát vonta vissza Sulyok Tamás köztársasági elnök – derül ki a Magyar Közlöny friss számából. A döntések alapját az adta, hogy az érintettek a hatóság félrevezetésével, hamis vagy elhallgatott adatokkal jutottak hozzá a magyar állampolgársághoz – írja a szeretlekmagyarország.hu.

Az államfő június 26-án írta alá a határozatokat, amelyek csak most, a hivatalos megjelenést követően léptek hatályba. Az ügyek többségében a visszavont állampolgárságú személyek Romániában, a volt Szovjetunióban vagy Jugoszláviában születtek, de van köztük argentin és izraeli születésű is.

A magyar jogszabályok szerint visszavonható az állampolgárság, ha azt valaki „valótlan adatok közlésével, illetve tények elhallgatásával” szerezte meg. Hasonló esetre idén áprilisban is sor került.

A köztársasági elnök ezzel párhuzamosan négy új bírót is kinevezett Gulyás Gergely miniszter és Senyei György OBH-elnök javaslatára.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Hírek