A karácsonyi vásárlási roham igazi aranybánya lehet a zsebtolvajok számára - figyelmeztet a rendőrség. A bevásárlóközpontokban, piacokon, tömegközlekedési eszközökön tapasztalható zsúfoltságban érdemes fokozottan figyelnünk értékeinkre, azokat tanácsos zárható helyre, például a belső zsebbe tenni. Bárki könnyen áldozatul eshet a zsebtolvajoknak, akik különböző trükkökkel próbálják elvonni az emberek figyelmét: például útbaigazítást kérnek, vagy megkérdezik, mennyi az idő. Általában 3-4 fős bandákban dolgoznak, ellenük szinte kizárólag a megelőzés és a tettenérés segíthet. A rendőrség a forgalmas helyeken elhelyezett szórólapokon figyelmeztet a veszélyre. Ha zsebtolvajok vitték el értékeinket, érdemes minél hamarabb feljelentést tenni, a bankkártyákat letiltatni, ha a kulcsok is eltűntek, zárat cserélni.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!