Két új AIDS beteg Vasban

Idén mindössze két új AIDS beteget regisztráltak Vas megyében. Ez is azt mutatja, hogy az országos adatokhoz képest megyénk a kevésbé fertőzöttek között van. Jelenleg 1583 AIDS-est tartanak számon, 85 százalékuk férfi. A valódi szám ennek többszöröse lehet, mivel sokan tünetmentesek, miközben országosan növekedett a 20 és 29 év közötti és heteroszexuális fertőzöttek száma. Borcsányi Mónika, az ÁNTSZ járványügyi felelőse felhívta a figyelmet arra, hogy a fiatalok tájékoztatása az elsődleges cél.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek