Nehéz helyzetben a vasi múzeumok

Szükség lesz elbocsátásokra a Vas Megyei Múzeumok Igazgatóságánál. Kevesebb pénzből gazdálkodhat jövőre az intézmény, kevesebbet ad a fenntartó megyei önkormányzat, és kevesebb bevételre számíthatnak a régészeti feltárásokból is. A Vas Megyei Múzeumok Igazgatósága 2008-ban közel félmilliárd forintból gazdálkodott. A problémát az örökölt hiány okozza - mondta Nagy Zoltán igazgató. Az 50 millió forintot sikerült ugyan évközben a felére csökkenteni, de a szállítóknak még mindig 20-25 millió forinttal tartoznak, amit rövid időn belül rendeznek. A jövő év sem lesz könnyű, mert a megyei önkormányzattól 10 %-kal kevesebb támogatást kapnak.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek