Vép újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen a Galambos Holding és a Shell együttműködésében szeptember 3-án átadták az ország harmadik, kifejezetten kamionosoknak épített töltőállomást. A hat sávos kút a 86-os főút mellett várja a sofőröket.
A töltőállomáson hat nagynyomású kútoszlop áll rendelkezésre, amelyek egyszerre kínálnak Shell FuelSave Diesel üzemanyagot és AdBlue adalékot. A rendszer 0–24 órában, teljesen önkiszolgáló módon működik és Shell üzemanyagkártyával lehet fizetni. A kifejezetten nagy teljesítményű töltők a fuvarozók idejét spórolják meg, hiszen jóval gyorsabban tankolhatók tele a kamionok, mint a hagyományos kutakon.
Vépen a kamionosok nem csak tankolhatnak, hiszen egész infrastruktúra várja őket a környéken. Van tágas kamionparkoló, zuhanyzók és egy étterem is, ahol mexikói ételeket kínálnak. A cél, hogy a sofőrök ne csupán üzemanyagot vehessenek, hanem kényelmes körülmények között pihenhessenek is.
„Ez a projekt új fejezetet nyit a Shell magyarországi történetében. Harmadik speciális teherautó-töltőállomásunkat adjuk át, amely a régió logisztikai központjává váló Vép számára is komoly hozzáadott értéket képvisel” – mondta Volyánszki Zsolt, a Shell Hungary Zrt. üzemanyag értékesítési vezetője.
A Galambos Holding részéről Galambos Tamás mondott beszédet és kiemelte, a családi vállalkozásuk több mint húsz éve szolgálja ki a közlekedés és logisztika szereplőit, a most átadott létesítmény pedig új szintre emeli a térségben elérhető szolgáltatásokat.
A megnyitón köszöntőt mondott Rózsa Hajnalka, Vép polgármestere, aki szerint a beruházás nemcsak a kamionosok kényelmét szolgálja, hanem a helyi gazdaság fejlődéséhez is hozzájárul.
Vép ezzel egyre inkább a közúti fuvarozás egyik kulcshelyszínévé válik, hiszen a település mellett már logisztikai központ és több kiegészítő szolgáltatás is kiépült az utóbbi években.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!