A boltok fele hibázott

Az üzletek közel felénél volt kifogásuk a fogyasztóvédőknek Vas megyében. 90 vásárlásnál az esetek 40%-ában voltak kisebb nagyobb szabálytalanságok, a felügyelők összesen 300 ezer forint bírságot szabtak ki. A próbavásárlások során az élelmiszerüzletekben több helyen a kiírt árnál magasabban számlázták a megvásárolt termékeket. Az üvegvisszaváltásnál a betétdíjak ára nem, vagy nem jó helyen volt kitéve. A karácsonyi fényfüzérek vizsgálatánál idén nem találtak olyan terméket, amelyet korábban már levetettek a polcokról. Egyetlen olyan termék volt csupán, amelynél érintésvédelmi hibát fedeztek fel, ezt elküldték bevizsgálásra.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek