Átadták a Holnap Házát

A tíz felnőttkorú autistát befogadó lakóotthon Szentkirályon épült meg. Az Esőemberke Alapítvány 80 millió forintot nyert e célra a szociális minisztérium pályázatán, a város adta a telket, és még 29 millió forinttal járult hozzá a munkákhoz. A lakók 16 négyzetméteres szoba-fürdőszobás lakásokban élhetnek, a 10 férőhelyből 7 már elkelt. Egyelőre még a bútorozás, berendezés és néhány kiegészítő munka zajlik, a beköltözésre januárban kerül majd sor. Az ellátásért havi 80 000 forintot kell fizetni. A lakóotthon azoknak a családoknak nyújt segítséget, aaholmelyek 18 évnél idősebb autista gyermeket nevelnek, az ő gondozásuk ugyanis sok problémával jár. A jövőben foglalkoztató helyiség építését tervezik, ahol a sérült emberek kertészkedést és kézművességet tanulhatnak.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek