Sikeres évet zárt az újjá alakult Őrségi Nemzeti Park

Április elseje óta ismét önálló igazgatósággal rendelkezik a Nemzeti Park. Márkus Ferenc igazgató arról tájékoztatott, hogy az azóta eltelt időszak kimagasló volt, hiszen az Őrséget beválasztották Magyarország hét csodája közé, továbbá több tízezer látogatót vonzó programokban tudtak társ szervezőként tevékenykedni. Az igazgató hozzá tette, hogy elkészült a jövő évi költségvetésük, így biztosított az igazgatóság további működése. A szakmai programok kapcsán a jövő évi tervek között szerepel a muraközi ló génállományának megmentése valamint az Őrség lepke állományának megőrzése. A lepkék egyébként hamarosan a térség címerében is felbukkannak majd.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek