2005-ben rendeletben tiltották meg a petárdahasználatot, mert minden évben komoly baleseteket okozott. A különböző pirotechnikai eszközöket, tűzijátékokat meg lehet vásárolni, de csak szigorúan szabályozott keretek között az év utolsó napjaiban. Aki megszegi a rendelkezést, több tízezer forintos büntetést is fizethet. A megvásárolt eszközöket szilveszter napján 18 órától másnap reggel 6-ig lehet használni, a megmaradt termékeket január 5-ig a vásárlás helyére vissza kell vinni. Az eladó ezért nem számolhat fel plusz költséget. Az egyik szombathelyi üzletben azt mondták, az emberek már hozzászoktak a szigorú szabályokhoz, idén mégis gyengülni látszik a kereslet.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!