11,5 százalékkal kell többet fizetni a távhővel fűtött lakásokban Vasváron januártól. A közintézmények esetében ennél magasabb, 17,7 százalékos emelést szavazott meg a képviselőtestület. Az emelés a hődíjakra és a melegvíz szolgáltatásra vonatkozik, a fűtés alapdíja változatlan marad a városban. A képviselőtestület a 20 százalékos emelési javaslatot mérsékelte az alacsonyabb arányúra. A döntéshozók megállapítása szerint a jövőben a fűtésdíjak drasztikus emelkedésének meggátolására az alternatív energiák felhasználása terén kell lépéseket tenni, bár erre már történtek korábban is intézkedések. A fűtéshez termálvizet használnak fel, a hőtermelést két gázmotoros fűtőmű is segíti.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!