Közel 30 iskolában rendkívüli szünet lesz, további 40-ben pedig online oktatás a hideg miatt

Országszerte gondokat okoz, hogy tél van.

A rendkívül hideg téli időjárás miatt 27 iskolában rendkívüli szünetet, további 40 intézményben pedig online oktatást rendeltek el országszerte – közölte az MTI az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság tájékoztatása alapján.

Mukics Dániel tűzoltó alezredes szerint 29 iskolában fűtési problémák, hat intézményben pedig csőtörés nehezíti a működést. A szabályozás értelmében az iskolaigazgatók akkor rendelhetnek el rendkívüli szünetet, ha két egymást követő tanítási napon nem éri el a tantermek hőmérséklete a 20 Celsius-fokot.

Közben az ország északnyugati részén a nagyon erős hófúvás miatt másodfokú, narancs riasztás van érvényben. Az OKF azt javasolja, hogy az érintett térségekben csak halaszthatatlan esetben induljanak útnak. A HungaroMet szerint több vármegyében is 50–65 km/órás szél nehezíti a közlekedést.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Időjárás