A Szombathelyi Járási Ügyészség lopás bűntette miatt emelt vádat azzal a fiatalkorú fiúval és társával szemben, akik a vád szerint 2019 nyarán és őszén összesen 3.419.000 forintot tulajdonítottak el ismerősük édesanyjától egy Szombathely közeli községben – áll a Vas Megyei Főügyészség közleményében.
A vádirat szerint 2019. augusztusában a sértett kiskorú lánya megengedte a fiatalkorú vádlottnak és más ismerőseinek is, hogy náluk aludjanak és napközben több órára magukra hagyta őket a házban. A fiatalkorú vádlott ez idő alatt bement a sértett szobájába és eltulajdonított onnan 300.000 forint készpénzt.
2019. októberében, amikor a fiatalkorú vádlott egy baráti társasággal együtt ismét a sértett lakásán tartózkodott, a sértett kiskorú gyermekének figyelmetlenségét kihasználta és társával együtt bementek a sértett szobájába és onnan elloptak 2.780.000 forintot és 1.140 amerikai dollárt.
A bűncselekménnyel okozott 3.419.000 forint kár nem térült meg.
A vádlottak büntetőjogi felelősségéről a Szombathelyi Járásbíróság, mint fiatalkorúak bírósága fog dönteni.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!