A geotermikus energiát hasznosítanák Körmenden

A körmendi önkormányzat a Szlovén-Magyar Határon Átnyúló Együttműködési Program keretében újabb pályázatot nyújt be Muraszombattal és Ormosd-dal közösen. A projekt célja a geotermikus energia hasznosításának előkészítése –számol be a város honlapja. Ennek érdekében a három önkormányzat együtt végeztetne el kutatási és tervezési tevékenységeket. Az eddigi kutatások alapján ugyanis Körmend területén jelentős földhő áll rendelkezésre alternatív energia biztosítására. A geotermikus energia a jelenlegi piaci áraknál jelentősen olcsóbb, és a mindenkori gázáraktól független energiaforrást jelent a távfűtés, illetve a magas hőigényű ipari és mezőgazdasági tevékenységek számára. A rendelkezésre álló forrás több mint 6,5 millió euro, a pályázat beadási határideje 2010. szeptember 30.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek