Véglegessé vált a lista a május elsején államosítandó városi kórházakról: eszerint 16 intézményt vesz át az állam. A csornai, a debreceni, az edelényi, a kazincbarcikai, a kisbéri, a kalocsai, a komáromi, a komlói, a körmendi, a makói, a miskolci, a marcali, a mohácsi, a nagyatádi, a tapolcai, valamint a vásárosnaményi városi kórház érintett az átszervezésben - írja a Világgazdaság. Ezekben hamarosan teljes egészében vagy részben megszűnik az aktív betegellátás, emiatt több mint kétszázezer embernek kell majd messzebbre utaznia egyes nagyobb műtétekhez. A felsorolt városi kórházak nem szűnnek meg, hanem funkciót váltanak. A cél, hogy a túlságosan a kórházi ellátásra koncentráló egészségügyi rendszert az olcsóbb egynapos sebészet és az ambuláns ellátás felé terelje ott, ahol ez lehetséges - számol be a lap. Számítások szerint nagyjából tízmilliárd forint spórolható az átalakításokkal.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!