A Nyugat-dunántúli Régiót és városait fejlesztő programok indításáról tanácskoztak kedden Szombathelyen magyar, osztrák, szlovák és cseh szakemberek. Még az idén elindítják a közép-európai városok működését elemző CEURBANA programot, amely egyrészt az önkormányzatoknak nyújthat segítséget a városfejlesztés tervezéséhez másrészt, összehasonlíthatóvá teszi a régió városait, ami a térségbe érkező befektetőket is segítheti abban, hogy kedvező döntéseket hozzanak – adja hírül az MTI. Szombathely lesz szeptembertől a Magyarországon folytatódó program „kísérleti terepe”, a magyar települések közül ugyanis itt mérik fel elsőként a beruházási döntések szempontjából legfontosabb térségi adottságokat.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!