A szombathelyi gyermekbarát kihallgató szoba is kapott tanúsítványt. A Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium tavaly jelentette be a Gyermekbarát Igazságszolgáltatás idei programját, melynek a napokban tartották meg a nyitóeseményét, ahol a jogszabály módosítási javaslatokról tájékoztatót tartott Navracsics Tibor közigazgatási és igazságügyi miniszter, Pintér Sándor belügyminiszter és Réthelyi Miklós nemzeti erőforrás miniszter. A kormány elkötelezett abban, hogy a gyermekbarát igazságszolgáltatást alakítson ki, hiszen a gyermekek védelme mindannyiunk érdeke – hangsúlyozta a Réthelyi Miklós. Szombathelyen tavaly novemberben adták át a gyermekbarát kihallgató szobát, aminek a tanúsítványát most Hollósi Gábor rendőr ezredes vehette át.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!