Márciusban húszéves lesz az első magyar gyártású Opel. 1992. március 13-án Antall József miniszterelnök vezette le az autót a szentgotthárdi gyártósorról, majd a jármű a budapesti Közlekedési Múzeum tulajdonába került. Az Astra huszadik születésnapja alkalmából rendezett ünnepségen átadnak egy új gyárat is. Az évfordulóra az első Astra a saját lábán fogja teljesíteni a Budapest-Szentgotthárd távolságot. Az autó mindössze 18 kilométert tett meg egész élete során. Most egy kis felülvizsgálat és felújítás után újra beindították a különleges Astrát, amely már készen áll a március 12-ei útra. Az autót egyébként olyan alkalmazottak fogják vezetni a gyárig, akik már akkor is az Opelnél dolgoztak.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!