Közös önkormányzati hivatalt hoz létre 2013. január elsejétől Bük és Iklanberény. A döntés legfőbb oka az, hogy a körjegyzőséget, amelyhez a kis falu tartozott, kettészeli a tervezett járáshatár. Iklanberény polgármestere a büki képviselő-testület ülésén terjesztette elő a helyi önkormányzat megkeresését: szeretnének az államigazgatási feladatok ellátása tekintetében a jövőben a büki önkormányzati hivatalhoz tartozni. Az eddigi körjegyzőségi központ, Sajtoskál januártól a sárvári járáshoz fog tartozni, Iklanberény pedig a kőszegihez. Iklanberénynek két választási lehetősége van: vagy Csepreghez, vagy Bükhöz csatlakozik. Ők Bük mellett tették le a voksukat.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!