Vesztegetésen értek tetten egy közterület-felügyelőt Budapesten a rendőrök; a lebuktatást a Budapest Főváros Közterület-felügyelete jelzése segítette, idén már másodszor - közölte a rendőrség a honlapján kedden. A vesztegetésen ért közterület-felügyelő "hivatalos személyként több alkalommal kért, illetve fogadott el anyagi előnyt vállalkozásoktól annak érdekében, hogy azokkal szemben a szükséges, jogszerű intézkedések végrehajtásától eltekintsen" - olvasható a police.hun. A Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) munkatársai hétfő délután - a Fővárosi Közterület-felügyelet korábbi jelzésének köszönhetően - a vesztegetési pénz átadását követően tetten érték, és elfogták a férfit, illetve az összeget átadó budapesti vállalkozót. A 42 éves budapesti férfi őrizetbe vették, ellene vesztegetés megalapozott gyanúja miatt indítottak eljárást. Az eljáró nyomozó hatóság kezdeményezi egyúttal az előzetes letartóztatását. A közlés szerint Budapest Főváros Közterület-felügyelete és a BRFK együttműködése eredményeképpen az idén második alkalommal sikerült korrupt közterület-felügyelőt büntetőeljárás alá vonni. (Forrás: MTI)
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!