Krasznahorka vára szombaton este hat óra előtt még füstölt, a tűzoltók oltottak, illetve az utómunkálatokat végezték - jelentette a helyszínről az MTI tudósítója. A hegyoldal feketéllik, a területet a rendőrség körbezárta, az úgynevezett "katasztrófaturisták" hegyi ösvényeken keresztül próbálnak feljutni a várhoz. A helybéliek csak találgatják, mi okozhatta a tüzet, felröppent akár a szándékos gyújtogatás lehetősége is. Az biztos, hogy a várhoz vezető ösvények mentén igen száraz a fű, tehát az is elképzelhető, hogy valaki égő csikket dobott el. A településen rendőr- és tűzoltóautók sokasága látható, és igen sok személyautó is parkol a várhoz vezető út mentén.
(Forrás: MTI)Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!