Az amerikaiak többsége támogatná az Irán elleni katonai fellépést, ha Teheránról kiderülne, hogy nukleáris fegyver előállításával próbálkozik - adta hírül a Hír24 a Reuters és az Ipsos kedden nyilvánosságra hozott közvélemény-kutatásának eredménye nyomán. Sőt, 53 százalékuk még akkor is a fegyveres beavatkozást választaná, ha az az üzemanyagárak emelkedéséhez vezetne. Barack Obama elnök kedden további egy évvel meghosszabbította az Iránnal szemben 1995. március 15-én meghirdetett nemzeti szükségállapotot. Az indoklás szerint Irán továbbra is rendkívüli fenyegetést jelent az amerikai nemzetbiztonságra, külpolitikára és gazdaságra nézve.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!