A néphagyomány szerint Savaria szülötte, amikor püspökké akarták választani, a libák óljába bújt, mert ki szeretett volna térni a feladat elől. Az állatok azonban elárulták gágogásukkal. Szent Márton életének ezt a legendás jelenetét idézi majd a szoborcsoport. A munkálatokat a napokban kezdték el a földmunkákkal, és a pergola építésével a Savaria Múzeum parkjában - írja az ORF. A kompozíció a városi sétaút egyik eleme lesz, mely a látogatót a múzeumhoz vezeti. A szobrokat Veres Gábor, Koller László és Somogyi Tamás készítik. Az építkezést abból a szlovén-magyar, határon átnyúló projektből fedezi a város, amelyben hat vasi partner is részt vesz.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!