Kihirdették a Zrínyi és a Gordiusz matematikaverseny eredményeit. Remekeltek a szombathelyi Bolyai Iskola diákjai a Zrínyi Ilona és a Gordiusz matematikaversenyen, amelyek megyei eredményhirdetésének a SEK adott otthont. A rendezvényen a legeredményesebb felkészítő pedagógusokat is díjazták; számos bolyais tanár vehetett át elismerést. Idén Vas megyében hét város tíz iskolája 1500 diákkal vett részt a területi fordulón, ebből 154-üket jutalmazták. A Zrínyi Ilona Matematikaversenyen általános iskolások, míg a Gordiuszon középiskolások vehetnek részt. Az országos döntőt április 4.-e és 6.-a között rendezik meg Kecskeméten.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!