Május elsejével negyvenhárom, majd 2013. január elsejével további tíz kórházat venne át a települési önkormányzatoktól az állam. Május elsejével az ország megyéiből összesen 43 kórház kerülne állami fenntartásba. Ezek száma megyénként eltérően oszlik el; egy megyében maximum 4 kórházat vesznek át, de minden megyében, így Vas megyében is, legalább egy intézmény átkerül az államhoz. Célként az egészségügyi intézményrendszer átalakítását, és az ellátás színvonalának emelését határozta meg a kormány.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!