Az önkormányzatok a városi kórházak elvétele előtt igyekeznek kimenteni maguknak, amit csak tudnak - írja a Népszabadság. A lap szerint az önkormányzatok leszűrték a megyei kórházak államosításának tanulságait, s még a városi kórházak elvétele előtti utolsó pillanatokban is igyekeznek kimenteni maguknak, amit csak tudnak. Erre már történt önkormányzati kísérlet Celldömölkön is. Van olyan tulajdonos, aki társasházzá minősítette át a kórház épületét, egy másik önkormányzat pedig lekanyarított egy nagyobb szeletet a kórházi telekből, és önálló ingatlanként bejegyeztette saját tulajdonába.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!