A megfelelő egyeztetések után, két hónapon belül benyújtaná az Országgyűlésnek Stágel Bence KDNP-s képviselő azt a törvényjavaslatot, amely kimondaná: Magyarországon egyetlen közterület sem viselheti a huszadik századi diktatúrákra emlékeztető személyek, fogalmak, illetve események neveit. Erről a politikus tájékoztatta a Magyar Hírlapot. A kormány előzetesen egyetértéséről biztosította a felvetést. Az önkormányzatok egyébként jelenleg is megváltoztathatnák az ilyen közterületek neveit, ám ez mégsem történik meg. Az illetékesek sokszor arra hivatkoznak, hogy a lakosság megszokta ezeket az utcaneveket. Magyarországon még mindig tizenkilenc településen létezik Kun Béla utca, de Marx és Engels nevét is rengeteg közterület viseli a többi között Szombathelyen, Pécsett, Ajkán, Békéscsabán, Siófokon és Tapolcán.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!