Megkapta a "leghősiesebb város" címet igazoló okiratot Szigetvár: a dokumentumot Kövér László, az Országgyűlés elnöke adta át Kolovics János polgármesternek a napokban, a baranyai városban rendezett ünnepségen. Az Országgyűlés 2011. október 17-én hozott határozatában adományozta Szigetvárnak a "leghősiesebb város" címet, tisztelegve a település egykori lakói és védői előtt az 1566-os török ostrom során tanúsított bátor helytállásukért. A címért versenyt futott Eger és Kőszeg is - de lemaradtak.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!