Az idei első negyedévben 3 millió 791 ezer fő volt a foglalkoztatottak létszáma, 59 ezer fővel több, mint egy évvel korábban - közölte a Központi Statisztikai Hivatal pénteken, hozzátéve, hogy mind a férfiak, mind a nők munkaerő-piaci pozíciói javultak. Ezzel párhuzamosan a KSH rámutatott: a munkanélküliségi ráta minimálisan nőtt: a munkanélküliek létszáma 2012. január-márciusban 504 ezer fő volt, ami 14 ezerrel több, mint a tavaly ilyenkor mért adat. Ez tehát egy évvel korábbihoz hasonló, 11,7 százalékos mérleget jelent.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!