Az elmúlt század május elsejei felvonulásait reprodukálták Vépen tegnap. A kisvárosban az idén másodjára rendezett a művelődési ház retro majálist. Ezúttal jóval kevesebben szánták rá magukat, hogy részt vegyenek a közösségi programon, mint tavaly. A kellékek azonban nem hiányoztak: lufi, zászló, volt a kézben, még úttörőnyakkendő is virított egy-egy nyakban. A hangulatra nem lehetett panasz: a hetvenes évek indulóit harsogta az önkéntes tűzoltók autójának hangszórója, az önkormányzati képviselők, pedagógusok, a nyugdíjas klub tagjai mellett néhány fiatal is belekóstolt az egykor kötelező felvonulásba.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!