Több mint 2000 hívő gyűlt össze Vasváron, hogy részt vegyenek a szokásos május elsejei zarándoklaton. A Szombathelyi Egyházmegye számos pontjáról érkeztek a hívek, hogy együtt imádkozzanak Vasváron a Szentkút-völgyében. Volt, aki busszal, autóval tette meg a távot, de Szombathelyről egy 100 fős csoport dr. Veres András megyéspüspök vezetésével, biciklivel indult a vasi kisvárosba az éves zarándoklatra. A nap püspöki szentmisével indult a szabadtéri oltárnál, majd következett a szabad program és az ebéd. Ezt követően két lehetőség közül választhattak a hívek: keresztút a Szentkútig vagy szentségimádás a szabadtéri oltárnál. Végül elindult a litánia és körmenet a kegyszoborral a templomba.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!