Május 4-e Szent Flórián napja, aki a tűzoltók védőszentje. Ők az ehhez legközelebb eső szombaton tartják majálisukat, amit idén a Petőfi telepi gyakorló bázison rendeztek meg. Megnyitóként a kőszegi Önkéntes Tűzoltó Egyesület a nemzetközi tűzoltóverseny-szerelési szabályzata szerinti tűzoltást mutatott be. A tervek szerint ők képviselik Vas megyét a tűzoltó olimpián. A tűzoltó majálison a nézelődők megtekinthették azokat az eszközöket, járműveket is, amelyekkel naponta indulnak a hivatásos és önkéntes tűzoltók életet és anyagi javakat menteni.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!