Az elmúlt időszakban jelentősen visszaesett a pollenterhelés, csak a pázsitfűfélék virágporából mértek magas szintet Zalaegerszegen - közölte az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat. Az Országos Környezet-egészségügyi Intézet adatai szerint szintén tüneteket okozó koncentrációban regisztrálták a fenyőfélék, az eperfafélék, a tölgy, a kőris, valamint Pécsett a platán virágporát is. Szombathelyen jelenleg a nyír és a citrusfélék pollenszórása okozhat panaszokat, a gyertyán és a nyár pollenjéből viszont csak kevés van a levegőben.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!