Mr. Szabo és Macumba In Budapest – két dal a címével is jelzi, hogy Carlos Santana legújabb albumán nosztalgiával emlékszik magyarországi élményeire. Az egyik számmal a gitár magyar nagymestere, Szabó Gábor emléke előtt tiszteleg, az utóbbi címe pedig utal a cigányzene és Budapest szeretetére is - írja a Hir24. "Nagyon szeretem a magyar cigányzenét. Spirituálisnak, szenvedéllyel telinek tartom, nagyon fontos szerepet játszik az életemben" - nyilatkozta Santana a Metropol újságnak. A gitáros azt mondta, hogy 1997-ben kezdett dolgozni az album anyagán, tíz teljes évet töltött el vele. 2007 környékén lett kész, de nem akart sietni a kiadásával.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!