A szentgotthárdi képviselő-testület 2011 őszén határozott a Zöld Szentgotthárd program elindításáról. Félév elteltével meghirdették a program egyik fő elemét képező „Közösségi kertek” akciót. Az első tapasztalatok azt mutatják: a program meghirdetésre nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, kevesen éltek a lehetőséggel. Néhány önkormányzati tulajdonú telekre ugyan jelentkezett bérlő, de leginkább olyanok, akik ezzel saját meglévő kertjüket hosszabbíthatták meg. Ennek ellenére a programot nem állítják le.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!