60 millió forint értékű gépészeti és informatikai eszközt kapott a III. Béla szakképző iskola Szentgotthárdon, számol be a helyi tv. Az intézmény egy uniós pályázaton nyerte el az összeget. A pénzből számítástechnikai berendezéseket és modern esztergagépeket vásároltak, de az asztalosműhely bővítésére is sor került. A Vasi TISZK a program során összesen egymilliárd forintból támogat több Vas megyei intézményt. Pintér Róbert projektmenedzser elmondta, hogy ez az összeg két nagy lábon áll, egy 350 millió forintos építési beruházás, mely két helyszínen valósult meg, és egy közel 450 milliós eszközfejlesztés, amelynek keretében a szentgotthárdi szakképző is kapott támogatást. Kiemelkedő jelentőségű az a 19 millió forint értékű ipari robot, amely az iskola Opel-gyárban találgató oktatólaboratóriumában működik. Ez a legkorszerűbb technológiák használatára készíti fel a tanulókat.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!