Az Egy-másért Közhasznú Egyesület tevékenysége országosan is ismert lett. A tagok a hajléktalanszálló lakói, akik önkéntesen vállalták az ingyenes munkát. Áprilisban Budapestről, a VII. kerületből jöttek tanulmányozni a tevékenységüket, átvenni a tapasztalatokat. Három éve művelik a gondozási központban lévő 600 négyzetméteres kertet. Egy nagyobb projektet is elkezdett az egyesület. Az önkormányzat ingyenesen átadott a részükre kétezer négyzetmétert, amely korábban műveletlen volt. Az elmúlt évben többször lekaszálták, ősszel pedig felszántották a területet, ahol állattenyésztéssel szeretnének foglalkozni.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!