A körmendi önkormányzat legutóbbi testületi ülésén határozott arról, hogy csatlakozik az Európai Unió Kohéziós Alapjából kapható támogatások egy részének felfüggesztése ellen indított tiltakozó akcióhoz. A tiltakozás elsődleges indoka az, hogy az Európai Unió a hiánycél tartása miatt meghozott szigorú intézkedések mellett már a jövőbeni, feltételezett hiánycél túllépés miatt a fejlesztési lehetőségektől is elzárja a magyar lakosságot, tovább rontva a gazdasági növekedés beindításának esélyét. Ez ellentétes az Európai Unió alapvető céljaival, érdekeivel, valamint az Alapokmányaiban foglaltakkal –számol be a város honlapja. A körmendi képviselők is úgy gondolják, az Európai Unió gazdasági felemelkedése – mint közös cél – nem valósítható meg a tagországok lakosságának oktalan büntetése árán.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!