Kilátástalannak tűnik a település szennyvízkezelése, miután Szabó Ferenc polgármester kijelentette, nem hajlandók fizetni 20 millió forintot azért, hogy a település szennyvizét az egyházashetyei - kihasználatlan kapacitású - tisztítóba vezethessék. A községet 50 millió forintra büntették pár éve azért, mert a szennyvizet évtizedekig egy használaton kívüli gödörbe vezették. A büntetést kifizették, és nemrég úgy tűnt, egy pályázat segítségével végre rendezhetik is a problémát. Úgy adták be a pályázatot, hogy az egyházashetyei, kihasználatlan kapacitású tisztítóhoz csatlakoznának. Egyházashetye, Káld, Köcsk és Borgáta hozzájárultak ahhoz, hogy ilyen módon adják be a pályázatot. Amikor azonban hiánypótlásra került sor már 20 millió forintot kértek hozzájárulásként, miközben a reális összeg a számítások szerint 6,5 millió forint lenne.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!